2

ROLKI  TERMICZNE  EKOLOGICZNE czy to możliwe ?

TAK ! Dzięki zastosowanej Nowej Technologii Produkcji, która powstała we współpracy z naukowcami  z ATH w Bielsku-Białej.

A zaczęło się to tak …

1989założenie Firmy – już w czasie transformacji politycznej – powstaje nasza firma. Początkowy profil działalności – import elektroniki  z Japonii. W szczególności kalkulatory, których jednym z odbiorców okazał się NBP ( Narodowy Bank Polski).

1990 – import kas elektronicznych, które zastępowały mechaniczne  kasy z „poprzedniej epoki”.

1994 – na już zbudowanym rynku  jako jedni z pierwszych na Podbeskidziu  zaczynamy montować kasy fiskalne.

1996 – nawiązanie współpracy z firmą „Kompap” lidera w sprzedaży rolek kasowych w Polsce. Powstaje oddział „Kompap” S.A. w Bielsku-Białej.

2000 – przejęcie Firmy przez nowych właścicieli. Estel otwiera się na nowe horyzonty.

2003 – uruchomienie własnej produkcji rolek – powstaje pierwsza linia technologiczna.

2010 – nawiązanie współpracy z ATH w Bielsku-Białej. Skutkuje to wykonaniem audytów: Technologicznego oraz Marketingowego.

2011 – we współpracy z uczelnią nawiązujemy kontakt z Towarzystwem Nad Osobami Ociemniałymi w Laskach.

Powstaje projekt , dzięki  któremu odpowiednia infrastruktura umożliwia zdalne zatrudnianie osób niewidomych w dziale handlowym. Projekt ten okazał się tak skuteczny, że od tej pory trzon naszego działu handlowego tworzą z powodzeniem osoby całkowicie niewidome. Jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce działającą w ten sposób.

2012  – zatrudnienie pierwszych osób niepełnosprawnych w dziale produkcji oraz w biurze z wadami  słuchu i ruchu.

2013mały bon na innowację  –  we współpracy z ATH i PARP wykonujemy badania z możliwością wykorzystania wąskich bel  SIDERUNS do produkcji rolek termicznych. Papiernie mają problem z ich właściwą utylizacją.

2014duży bon na innowację – powstaje prototyp urządzenia  – AUTOMAT  do produkcji pojedynczych rolek.

2015 – uzyskanie opinii od NOT( Naczelnej Organizacji Technicznej ) – opracowana Technologia jest nowa, nie znana i niestosowana  na świecie.

2016 – otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie prawie 2 mln PLN na wdrożenie Nowej Technologii.

2020zakończenie projektu – dzięki  wdrożonej technologii jesteśmy w stanie przetwarzać  bardzo   wąskie bele boczne papieru od 8cm – 10cm szerokości. Do tej pory papiernie w Europie wytwarzały Sideruns o szerokościach do 40 cm, sporadycznie poniżej 20 cm a największy producent odcinał najmniejsze bele 14 cm.

Dzięki naszej technologii  możliwe jest  wykorzystanie wąskiego odpadu technologicznego, który stałby się niepotrzebny i drogi w utylizacji.

Certyfikaty:

 

3a 4a 1a
2a 2a