ROLKI TERMICZNE EKOLOGICZNE czy to możliwe ?
TAK ! Dzięki zastosowanej Nowej Technologii Produkcji, która powstała we współpracy z naukowcami z ATH w Bielsku-Białej.
A zaczęło się to tak …
1989 – założenie Firmy – już w czasie transformacji politycznej – powstaje nasza firma. Początkowy profil działalności – import elektroniki z Japonii. W szczególności kalkulatory, których jednym z odbiorców okazał się NBP ( Narodowy Bank Polski).
1990 – import kas elektronicznych, które zastępowały mechaniczne kasy z „poprzedniej epoki”.
1994 – na już zbudowanym rynku jako jedni z pierwszych na Podbeskidziu zaczynamy montować kasy fiskalne.
1996 – nawiązanie współpracy z firmą „Kompap” lidera w sprzedaży rolek kasowych w Polsce. Powstaje oddział „Kompap” S.A. w Bielsku-Białej.
2000 – przejęcie Firmy przez nowych właścicieli. Estel otwiera się na nowe horyzonty.
2003 – uruchomienie własnej produkcji rolek – powstaje pierwsza linia technologiczna.
2010 – nawiązanie współpracy z ATH w Bielsku-Białej. Skutkuje to wykonaniem audytów: Technologicznego oraz Marketingowego.
2011 – we współpracy z uczelnią nawiązujemy kontakt z Towarzystwem Nad Osobami Ociemniałymi w Laskach.
Powstaje projekt , dzięki któremu odpowiednia infrastruktura umożliwia zdalne zatrudnianie osób niewidomych w dziale handlowym. Projekt ten okazał się tak skuteczny, że od tej pory trzon naszego działu handlowego tworzą z powodzeniem osoby całkowicie niewidome. Jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce działającą w ten sposób.
2012 – zatrudnienie pierwszych osób niepełnosprawnych w dziale produkcji oraz w biurze z wadami słuchu i ruchu.
2013 – mały bon na innowację – we współpracy z ATH i PARP wykonujemy badania z możliwością wykorzystania wąskich bel SIDERUNS do produkcji rolek termicznych. Papiernie mają problem z ich właściwą utylizacją.
2014 – duży bon na innowację – powstaje prototyp urządzenia – AUTOMAT do produkcji pojedynczych rolek.
2015 – uzyskanie opinii od NOT( Naczelnej Organizacji Technicznej ) – opracowana Technologia jest nowa, nie znana i niestosowana na świecie.
2016 – otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie prawie 2 mln PLN na wdrożenie Nowej Technologii.
2020 – zakończenie projektu – dzięki wdrożonej technologii jesteśmy w stanie przetwarzać bardzo wąskie bele boczne papieru od 8cm – 10cm szerokości. Do tej pory papiernie w Europie wytwarzały Sideruns o szerokościach do 40 cm, sporadycznie poniżej 20 cm a największy producent odcinał najmniejsze bele 14 cm.
Dzięki naszej technologii możliwe jest wykorzystanie wąskiego odpadu technologicznego, który stałby się niepotrzebny i drogi w utylizacji.
Certyfikaty: